Ultra Light Superbike

Third Place – Eric Block

Second Place – Mike Dube

Champion – Mike Martire

 Light Weight Superbike

Third Place – Peter Gaboriault 

Second Place – Scott Mullin

Champion – Rick Doucette

Middle Weight Superbike

Third Place – Christian Cronin

Second Place – Cory Hildebrand

Champion – Scott Greenwood

 Heavy Weight Superbike                                           

Third Place – Jason Carter 

Second Place – Dennis Levesque

Champion – Eric Wood

Unlimited Superbike  

Third Place – Robbie Nigl

Second Place – Brett Guyer

Champion – Scott Greenwood

Thunderbike

Third Place – Dan Frisbie

Second Place – Kyle Thompson

Champion – Rick Doucette

GTO                           

Third Place – Robbie Nigl

Second Place – Cory Hildebrand

Champion – Brett Guyer

Production Twins       

Third Place – Dana Temple

Second Place – BJ Worsham

Champion – Mark Dages

Middle Weight Production Twins                               

Third Place – Scott Mullin

Second Place – Mark Dages

Champion – Rick Doucette

Super Twins

Third Place – Kyle Thompson 

Second Place – Robbie Nigl

Champion – Eric Wood

Motard                        

Third Place – Eric Block

Second Place – Mike Martire

Champion – Brent Lyskawa

GTL                            

Third Place – Mark Dages

Second Place – Scott Mullin

Champion – Rick Doucette

125 Grand Prix          

Third Place – Phillip Turkington

Second Place – Mike Jakubowski

Champion – Nick Jakubowski

 Light Weight Grand Prix                                            

Third Place – Alex Guilbeault

Second Place – Peter Gaboriault 

Champion – Rick Doucette

Middle Weight Grand Prix                                         

Third Place – Christian Cronin

Second Place – Cory Hildebrand

Champion – Scott Greenwood

Unlimited Grand Prix             

Third Place – Brett Guyer

Second Place – Shane Narbonne

Champion – Eric Wood

Formula 40                 

Third Place – Scott James

Second Place – Robbie Nigl

Champion – Rick Doucette

Formula 40 Lights      

Third Place – Todd Babcock

Second Place – Brian Kent

Champion – Douglas Fogg

Formula 50                 

Third Place – Ronald Poulin

Second Place – Shawn McCormick

Champion – Jim Brown

Formula 50 Lights      

Third Place – Dave Sargent

Second Place – Mike Dube

Champion – Dan Frisbie

GTU                           

Third Place – Christian Cronin

Second Place – Scott James

Champion – Scott Greenwood

Light Weight Sportsman                                            

Third Place – Eric Shaw

Second Place – Eric Block

Champion – Mike Martire

Light Weight Supersport                                            

Third Place – Mark Dages

Second Place – Scott Mullin

Champion – Rick Doucette

Middle Weight Supersport                                         

Third Place – Christian Cronin

Second Place – Cory Hildebrand

Champion – Scott Greenwood

Heavy Weight Supersport                                         

Third Place – Houk Nichols                                       

Second Place – Rick Doucette

Champion – Cory Hildebrand

Unlimited Supersport 

Third Place – Cory Hildebrand

Second Place – Brett Guyer

Champion – Scott Greenwood

Super Singles             

Third Place – Jason Cavanaugh

Second Place – Eric Block

Champion – Mike Martire

Pirelli Diablo 600        

Third Place – Jason Hillsgrove

Second Place – Peter Gaboriault

Champion – Wojciech Kasperuk